Рейтинг:  5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна
 

Діджиталізація від КлічкоДослідження "смартфонної глибини наших жижавних глибин". Давайте подивимось на таку "популярну послугу ЦНАП", як "реєстрація за місцем проживання", більш відому, як "прописка", бо від совкової прописки нічим не відрізняється, крім назви.

Для чого ця послуга потрібна в нормальній країні, яка побудована для людей, а не для багаторічного освоєння бюджетів і пиляння грантів?

 

Для чого людина реєструється? Правильно, для того щоб держава, за потреби спілкуватися з громадянином, мала його адресу: лист направити, повідомлення якесь, щось спитати. Для статистичних розрахунків всяких. Може ще для якихось своїх, державних чи муніципальних потреб.

А як у нас? У нас "прописка", перш за все ідіотським способом повязана з власністю. Власник квартири не може її продати, поки всіх не "випише". Ні, навіть не так. Поки всі "прописані" самі не "випишуться". Я розумію, що "вільний вибір місця проживання", але тут явна помилка. Продаж нерухомості повинен автоматично обнуляти список зареєстрованих. Без заяв з боку "прописаних".

Тут не може бути ніяких "прав дітей", наприклад. "Прописка в квартирі" і "власність на квартиру" мають бути розділені не просто фаєрволом, вони не повинні фізично контактувати. З "прописки" не може виникати ніяких прав власності на ту хату, де особа прописана.

Наша"прописка" магічним шляхом використовується... для нарахування комунальних платежів. Замість того, щоби поставити нарешті лічильники на воді і на газу - монополії разом з "національною комісією рінатування та фірташування" встановлюють тарифи від .... кількості зареєстрованих в квартирі осіб. Прекрасно ж.

Наша "прописка" прекрасним ланцюгом прив'язана до того, в який садік чи школу піде дитина. Немає "гроші за дитиною", так щоб гарна школа і гарні викладачі отримували більше грошей, а "пам'ятники собі", оці всі "дома розберетеся, нехай вам батьки розкажуть" - переходили на роботу в зоопарк, працювати з мавпочками. Немає. "Прописані тут" - все, ось ваша школа (або за гроші домовляйтесь якось). І над цим всім, звичайно ж, "районо", "гороно" і купа чинуш, яких утримують планики податків (інша велика тема, перепрошую, трохи пішов у бік, тож вернемося до "прописки").

Ну і вишенкою - купа всяких відомчих документів, де людина повинна показувати "штампік у паспорті" (якого біса?). Може хтось пояснити, для чого "прописка" роботодавцю? Банку при відкритті рахунка? Чому я не можу сам надати свою адресу, а треба виключно отой "штампік" (ще й ксєро роблять і зберігають)?

"Как би чєго нє вишло" - не приймається. Я 15 років жив за одною адресою, а зареєстрований був за іншою - і банки якось знаходили мене на мобілці чи є-мейлі, а роботодавці мою адресу прописки не використовував взагалі. Хочете я відповім? То все рудіменти совка ("всі повинні працювати, НКВС має знати про всіх все"). Ці рудименти вже 28 років ніхто так і не скасував, і зараз їх з красивими движками реалізують "у смарфоні".

І ще - десятки отаких всяких прихованих зв'язків.

Тому "у них" - це повідомити через Інтернет, або "зайти в муніципалітет і повідомити". А у нас - "купу паперів принести в ЦНАП; вистояти чергу; заплатити в дебільному монопольному терміналі з конською комісією; пару тижнів чекати; прийти другий раз забрати паспорт із штампом". Опупітєльно буде, якщо замість реальної, справжньої реформи "адміністративних послуг", з їх інвентаризацією, регламентацією, вичисткою - оце все існуюче лайно просто "жижиталізують" і заштовхають "у смартфон", "повяжуть 341 реєєстр", і на великій плазмі будуть спостерігати "використання". Геніально, є-малятки. Просто геніально. 

Добавить комментарий

Будьте попроще и к Вам потянутся люди.


Защитный код
Обновить