Рейтинг:  5 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активна
 

ДісталоНевеликий лонгрід, на який я особисто дам відповідь на питання - чому я не хочу і не стану депутатом чи державним діячем загалом?

В контексті цього питання я вийшов для себе на 3 основні чинника, які в силу свого розуму спробую вам розкрити.

 

1. Заробітна плата.
У нас в країні є одна маленька ідіотична ситуація - всі хочуть бачити на державних посадах чесних, порядних і професійних людей, які мають харчуватись в кращому випадку повітрям, отримувати копійки , бо "злочинна влада краде тільки собі в карман і ні про що не думає".
Ви от подивіться реально на стан речей. Купа народу з введенням безвізу погнала в ЕС на заробітки по простій причині - там можна більше заробити. Все просто ринок диктує свої умови. Але ж ні, якщо ти хочеш працювати на свою державу - ти маєш бути апріорі жебраком. І ситуація з керівниками того ж "Нафтогазу" чи "УкрПошти" є для мене ще одним підтвердженням цього. Хочете ви того чи ні, але вони топ-менеджери державних корпорацій щоб давали крутий результат, як це зробив "Нафтогаз", і сиділи бідні? Ок, панове, тоді подивіться скільки отримують менеджери цього рівня в приватних компаніях і ви трошки здивуєтесь. Але для нашого люду це нормально, коли в приватному секторі ти заробляєш , а в державному - виживаєш. Звиняйте, панове, але я молода людина, якій потрібно кормити свою родину, зі своїми цілями, планами і в тому числі і фінансовими благами для себе і своєї родини.
І всіляки депутати популісти, да той самий прем'єр може казати, що завгодно і про близькість до народу, і про "неможливість великих зарплат" по одній простій причині. В них є така "заначка на чорний день", якої вистачить жити безбідно ще їх правнукам. А що робити тим в кого такого немає? Дайте відповідь на це питання самі собі.
І якщо хтось скаже, що це можна змінити то подумайте, що скаже наш народ коли буде новина - міністрам та депутатам підняли зарплати в 3 рази. Я не хочу працювати як віл і нічого за це не отримувати. Я не раб і я не вважаю, що свій борг перед Вітчизною я за 5 років волонтерства я віддав.
Для вас відразу відповідь, волонтерство це тяжка робота, за яку ти абсолютно нічого не отримуєш.
Тому перше - ні.

2. Друга причина - свідомість наших людей.
Ти можеш бути чесним та порядним, але тільки ти склав присягу чи держслужбовця високого рангу, чи Народного депутата - ти вже лайно в очах інших людей. Тобі в спину будуть кричати "зрада", "ганьба", "банду геть" і інші наративи. Оскільки народ у нас такий - бо для них влада, це не кого ми самі собі обрали, а ті, хто пройшов за гречку, яку купив за гроші, які він накрав будучи чиновником. Оскільки наш люд ще дійшов до прийняття того, що їх голос на виборах вирішує долю країни та їх особисту долю також.
Мене особливо бісять бабушки і дедушки які волають - "Ви - молодь маєте будувати цю країну, бо вам тут жити...". При цьому саме вони обирають за ту саму гречку, всяких ригів та комуняк ( згадаємо хоч Фіму Звягільського), продають себе за 50 грн до пенсії чи 500 грн разово в конверті, і далі розповідаючи що молодь має змінити країну, щоб і їм краще жилося.
Пробачте, але це Ваше покоління довело цю країну до бідності, розрухи та війни. Це ви - покоління совку, винні в цьому. Оскільки ви сиділи мовчки коли грабували нашу країну, продаючи за копійки ваучери, це ви - виростили олігархів, це ви - угробили систему охорони здоров'я та освіти, це ви мовчки дивились та допомогали грабувати та знищувати нашу армію. І я вам нічого не винен, оскільки я - вільна людина, яка в праві самостійно вирішувати що їй і як робити в цьому житті.
Морально-етична та психоемоційна складова - ні.

3. Ок я став депутатом.
Пропрацював чесно, вірою і правдою весь термін, виживаючи на копійки, не заразившись корупцією. Що далі? Кому я далі буду потрібний на ринку праці виходячи хоча б з пункту 2 моєї оповіді? Тобто, або далі йди туди ж, за цим же сценарієм, або починай з нового листа абсолютно все. І всім буде насрати на твій професійний бек-граунд до цього. Пробачте, але навіть і після депутатства люди хочуть жити. Чесне слово,я сам бачив і ви не повірите, але це правда - і після депутатства люди хочуть працювати і далі жити.
Третій чинник - ні.
Отож, у мене три "ні".

Ось і вам моя відповідь, а далі ви самі думайте, що треба змінювати і чому чесна молодь не хоче йти до влади.
І коли хтось буде казати чи писати, що Макарук через своє волонтерство, чи на ім'ї InformNapalm хочу залізти в депутати, можете сміло носом тикати в цей пост.

Не буде мене там. І я розписав детально чому.

Дякую за увагу.